بهترین متخصص میگرن در تهران

میگرن بیماری ای است که باید توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب درمان می شود. دکتر نورولوژیست با انجام معاینات و تست های مربوطه میگرن را تشخیص می دهد و با توجه به شدت و نوع میگرن و همچنین شرح حال بیمار بهترین درمان میگرن را بر میگزیند.

از آنجاییکه سردردهای میگرنی بسیار دردناک و ناتوان کننده هستند، این سردردها می توانند زندگی فرد بیمار مبتلا به میگرن و حتی اطرافیان بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر شما هم به عنوان بیمار مبتلا به میگرن بدنبال پیدا کردن بهترین متخصص میگرن هستید این مقاله می تواند به شما کمک کند تا به هدفتان برسید یعنی تسکین سردرد های میگرنی و درمان میگرن توسط بهترین متخصص میگرن در شهر تهران، کرج، بابل، ساری، رشت، اربیل یا سلیمانیه، بغداد، کابل، هرات، آنکارا، استانبول یا هر شهری که در آن زندگی می کنید، بیماران بسیاری را دیدم که برای درمان سردرد خود از استانهای مختلف به استان تهران و شهر تهران سفر می کنند به طور مثال از استان قزوین، استان زنجان، استان آذربایجان، استان گیلان،استان مازندران، استان کرمان و ... با هدف پیدا کردن بهترین متخصص میگرن در تهران

کلینیک سردرد تهران واقع در استان تهران و شهر تهران با استفاده از تجهیزات پیشرفته برای تشخیص و درمان سردردهای میگرنی و استفاده از بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به سردرد و میگرن می باشد.

ساختمان مغز انسان بدلیل پیچیدگی های بسیاری که دارد تشخیص و درمان قطعی بیماریهای مغز و اعصاب را سخت می کند و برای گرفتن نتیجه مطلوب در حیطه مغز و اعصاب بهتر است به کلینیک ها و مراکز تخصصی مراجعه کنید.

سردردها می توانند در نتیجه دلایل مختلفی شکل بگیرند. دلایل اصلی شامل استرس، رژیم غذایی ضعیف، و وضع اندامی می شوند.

هر یک از ما گاهی اوقات در زندگی خود از سردرد رنج برده ایم. علت سردرد از سیستم عصبی مرکزی ناشی می شود و اغلب یکی از دلایل اصلی غیبت مردم در مدرسه یا محل کار است. بنابر ارزیابی بنیاد ملی سردرد آمریکا، تنها 28 میلیون نفر در این کشور از میگرن رنج می برند.


بهترین متخصص میگرن در تهران


علت بروز سردرد چیست؟


سردردها می توانند در نتیجه دلایل مختلفی شکل بگیرند. دلایل اصلی شامل استرس، رژیم غذایی ضعیف، و وضع اندامی می شوند. رژیم غذایی ضعیف به مشکلات عروقی مانند فشار خون بالا، التهاب، و سطوح بالای سم منجر می شود، و استرس و وضع اندامی می توانند در شکل گیری سفتی عضلات و میزان زیاد تنش موثر باشند که می تواند محرک ایجاد سردرد باشد. شش نوع مختلف سردرد که یک نفر می تواند تجربه کند شامل موارد زیر می شوند:


سردرد TMJ

این نوع سردرد به واسطه مشکل در آرواره، مفصل آرواره، و عضلات پایینی صورت شکل می گیرد. به هم خوردن دندان ها، به ویژه در شب، تنش در آرواره، دررفتگی مفصل آرواره یا ورم مفاصل می توانند محرک آن باشند. این درد می تواند به سمت بالا پخش شده و گونه ها، گیجگاه ها، و گوش ها را تحت تاثیر قرار دهد و یا به سمت پایین حرکت کرده و گردن و شانه را تحت تاثیر قرار دهد.


سردرد سینوسی

این نوع سردرد زمانی رخ می دهد که سینوس ها مسدود یا ملتهب شده باشند. درد می تواند پشت گونه ها، بینی، و چشم ها احساس شود و زمانی که فرد سر خود را به سمت جلو خم می کند یا از خواب بیدار می شود می تواند بدتر شود. دلایل شایع سردرد میگرنی شامل واکنش های آلرژیک، عفونت، یا با احتمال کمتر، یک تومور می شوند. نشانه ها می توانند بسیار شبیه به میگرن باشند.


سردرد خوشه ای

سردردی بسیار دردناک و تیز که می تواند چندین بار در روز و به مدت چند ماه شکل گرفته و از بین برود. این نوع سردرد با قرمزی چشم ها و آبریزش بینی همراه است و با کمترین نشانه هشدار دهنده پدیدار می شود. سردرد خوشه ای به طور معمول تنها یک سمت از سر را تحت تاثیر قرار می دهد و نواحی تحت تاثیر شامل بالای چشم و نزدیک گیجگاه ها می شوند. این سردردها کمتر از یک ساعت دوام دارند و در زمانی مشابه در روز شکل می گیرند.


بهترین متخصص میگرن در تهران


سردرد تنشی

این نوع سردرد اغلب در نتیجه استرس و اضطراب که می توانند سفتی عضلات شانه ها، گردن و آراواره را موجب شوند، شکل می گیرد. سردرد موجب فشار، کشش، و انقباض می شود که گیجگاه ها، صورت و پوست سر را تحت تاثیر قرار می دهد. سردرد تنشی می تواند از چند دقیقه تا چند روز ادامه داشته باشد و کمبود خواب، نادیده گرفتن وعده های غذایی، موقعیت های استرس زا، احساسات سنگین، یا نوشیدن الکل می توانند آن را تحریک کنند.


بهترین متخصص میگرن در تهران


سردرد گردنی 

این نوع از سردرد از درد در ناحیه گردن و شانه ناشی می شود، اما این گونه به نظر می رسد که درد از پشت سر یا پایه جمجمه سرچشمه می گیرد. بهترین روش برای تسکین درد از بین بردن دلیل اصلی آن است که می تواند آسیب عضلانی، گره های عضلانی، رشد غیر طبیعی استخوان، تورم بافت، مشکلات مفصلی، یا با احتمال کمتر، یک تومور باشند. تسکین درد از طریق ماساژ، طب سوزنی، فیزیوتراپی، و کایروپراکتیک امکان پذیر است.


بهترین متخصص میگرن در تهران


سردرد میگرنی

نوعی شدید از سردرد که می تواند با تهوع، استفراغ، و حساسیت به نور و صدا همراه باشد. سردردهای میگرنی می توانند در هر جایی برای چند دقیقه تا چند ساعت رخ دهند. برخی افراد ممکن است توهم دیداری، مانند هاله ها یا نقطه های نورانی، یا اختلال در بویایی، لامسه، چشایی و بی حسی را تجربه کنند. پس از بین رفتن میگرن نیز فرد ممکن است احساس خستگی یا ناتوانی در تمرکز داشته باشد.


کلینیک سردرد


چه زمانی به پزشک متخصص میگرن مراجعه کنیم؟

سردرد مزمن و مداوم که به راحتی از بین نمی رود می تواند نشانه ای از وجود مشکلی جدی‌تر باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:


- خونریزی در ناحیه بین مغز و بافت نازکی که مغز را پوشش می دهد (خونریزی زیر عنکبوتیه)


- فشار خون بالا


- تومور مغزی


- آپنه خواب


- عفونت در مغز، یا بافتی که مغز را احاطه کرده، مانند مننژیت یا انسفالیت، یا آبسه


- مسمومیت با مونوکسید کربن


- عروق ملتهب، متورم که تامین کننده خون به بخشی از مغز، گیجگاه، و ناحیه گردن (آرتریت تمپورال) هستند


- تشکیل مایع درون جمجمه که به تورم مغزی (هیدروسفالی) منجر می شود


- افزایش فشار درون جمجمه که به نظر ناشی از یک تومور است، اما این گونه نیست


- مشکلاتی با رگ های خونی و خونریزی در مغز، مانند ناهنجاری های عروقی (AVM)، آنوریسم مغزی، یا سکته مغزی


بهترین متخصص میگرن در تهران

در صورت تجربه هر یک از نشانه های زیر در کمترین زمان ممکن به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید:

سردرد به طور ناگهانی شکل می گیرد و بسیار شدید و انفجاری است.


نخستین سردرد شدید در زندگی شما محسوب می شود که در انجام فعالیت های روزانه اختلال ایجاد می کند.


پس از انجام فعالیت هایی مانند کار با وزنه، ایروبیک، دویدن، یا رابطه جنسی دچار سردرد می شوید.


اگرچه به طور مرتب دچار سردرد می شدید، اما این سردرد از همیشه بدتر بوده است.


سردرد پس از گذشت 24 ساعت شرایط وخیم‌تری پیدا کرده است.


سردردی که با یک آسیب سر رخ می دهد.


به همراه سردرد نشانه های دیگری مانند تب، گرفتگی گردن، تهوع، و استفراغ را تجربه می کنید.


به همراه سردرد با اختلال در گفتار، تغییر در بینایی، مشکلات حرکتی در دست ها و پاها، از دست دادن تعادل، گیجی، یا از دست دادن حافظه مواجه هستید.


سردرد شدید است و تنها یک چشم قرمز شده است.


سابقه ابتلا به سرطان و یک سردرد جدید را دارید.


مدتی است به طور مرتب دچار سردرد می شوید، به ویژه اگر بالای 50 سال سن دارید.


به همراه سردرد با مشکلاتی در بینایی مواجه هستید و هنگام جویدن با درد مواجه می شوید، یا وزن از دست می دهید.


سیستم ایمنی بدن شما به واسطه بیماری، مانند عفونت HIV، یا مصرف دارو، مانند داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی و استروئیدها، تضعیف شده است.پ

برگرفته از عصر ایران ویرایش توسط کلینیک سردرد و میگرن تهران

آدرس کلینیک تخصصی سردرد دکتر اسفندیاری:

تهران، خیابان شریعتی، ابتدای میرداماد، خیابان رودبار شرقی شمالی، پلاک 47، ساختمان پزشکان رودبار،طبقه اول

تلفن تماس: 22923595- 22253614- 09338106947

جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. https://dresfandiari.ir/index.php/brain/headache.html/ 0 نظر / 484 بازدید