مقایسه روشهای درمان میگرن

میگرن سردردی نا توان کننده است که در صورت مزمن شدن زندگی فرد بیمار را تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث مختل شدن زندگی عادی فرد مبتلا به سردرد میگرنی می شود. این سردرد علائمی دارد که پزشک متخصص مغز و اعصاب آنرا از سایر سردرد ها تمیز می دهد و دکتر متخصص مغز و اعصاب مراحل درمان را با توجه به شرایط و کیس بیمار مبتلا به میگرن آغاز می کند.

انواع روشهای #درمان_سردرد میگرنی کدامند؟

1- درمان دارویی میگرن

2- درمان سردرد میگرن با داروهای گیاهی و برخی از مکملهای غذایی

3-تزریق بوتاکس در محل های خاصی از سر برای درمان میگرن

در ادامه این مقاله ما به بررسی این موضوع می پردازیم که مزایا و معایب هر یک از روشهای درمان میگرن کدام است و بهترین درمان سردرد میگرنی چه روشی است و از لحاظ سرعت درمان و سریع بودن آن همچنین میزان اثر گذاری هر یک بر سردرد میگرن می پردازیم.

1- درمان دارویی میگرن

در این روش با تجویز دارو اقدام به درمان میگرن می نماییم، که از معایب آن می توان به کند بودن روند درمان و تاثیر گذاری پایین آن یاد کرد، همچنین در برخی افراد داروهای درمان میگرن باعث بروز عوارض و حساسیت دارویی می شود.

2-درمان میگرن با داروهای گیاهی و مکملهای غذایی

این روش مانند روش قبل عوارض دارویی و حساسیت ندارد و برخی گیاهان خاص توصیه شده اند.

3- درمان میگرن با تزریق بوتاکس در محلهای خاصی از سر

این روش سریعترین و موثرترین درمان میگرن می باشد، در این روش متخصص مغز و اعصاب با بررسی بیمار مبتلا به میگرن جهت اینکه آیا بیمار کیس مناسبی هست یا خیر بیمار را انتخاب می کند، این روش برای بیماران میگرنی که انتخاب می شوند بهترین درمان میگرن هست چراکه از مزایای آن نمی توان چشم پوشی کرد از جمله تاثیر سریع و قوی جهت درمان میگرن و در صورت چندین بار تکرار درمان قطعی میگرن می باشد.

/ 0 نظر / 2677 بازدید